Новини

 01

 

            7 вересня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася зустріч у музичній вітальні.

На гостини до дому-музею фундатора українського театру завітав «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород».

 

Байгородці – об’єднання близьких по духу людей, чий талант примножує мистецьку славу рідного краю. Вони пишуть чудові вірші і пісні, з якими виступають на радість прихильників поетичного слова і бардівської пісні.

Як відомо, славний театральний Батько Марко Кропивницький був не тільки майстром сцени і пера, а ще й чудовим співаком і композитором, грав на багатьох музичних інструментах. Дім, де він мешкав, був одним з культурних осередків Єлисаветграда. Сьогодні цей дім – меморіальний музей корифея, що зберігає свої давні традиції і радо вітає творчих людей.

Ініціатором зустрічі у музеї став Віктор Холявко - голова клубу «Байгород», автор пісень на слова поетів Кіровоградщини, якими він неодноразово радував учасників музейних заходів, творчих зустрічей і тематичних вечорів.

В залі не було чіткого розподілу на глядачів і виконавців, присутні щиро раділи успішним виступам друзів і самі піднімалися на сцену.

У художній частині звучали:

українські народні пісні: «При долині кущ калини», «Повій, вітре» у виконанні Сергія Соколенка;

«Пісня, присвячена сину, який служить в АТО» у авторському виконанні  Петра Сімійона;

пісні Віктора Холявка: «Это осень» та «Замкнутый круг»  (сл. – Наталії Шмітке) – у виконанні яких автору допомагала Інна Дідук; разом з залом вони також виконали пісню «Ой, чий то кінь стоїть»;

Успішно дебютував з виступом як байгородець заслужений діяч мистецтв України Борис Притула, який читав свої вірші та у сімейному дуеті з дружиною Валентиною радував аудиторію українськими народними піснями.

Також слухачі аплодували пісням Павла Золотарьова  та пісням і віршам Михайла  Радкевича.

Антоніна Корінь, Наталія Шмітке, Валерій Михайлов читали  патріотичні твори,  лірику та гумор у яких звучали життєрадісні мотиви, любов і повага до рідного міста тощо.

 Наталія Ольшанська додала зустрічі чарівної танцювальної імпровізації.

Святковій атмосфері сприяла важлива подія – повернення українців з російського полону. Мужнім захисникам байгородці  одноголосно присвятили свою творчу зустріч в домі Марка Кропивницького.

На вечорі було  ще багато поезії, пісень, щирості, натхнення, як і любив наш видатний земляк.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

 08