Новини

01

 

21 серпня 2019 року о 11.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся урочистий захід «Символи української державності», присвячений дню Державного прапора України та 28-й річниці проголошення незалежності України.

Державні символи є духовною основою формування сучасної української нації. Для українців багатьох поколінь саме синьо-жовтий прапор й тризуб стали потужним джерелом національної свідомості в боротьбі за незалежність своєї держави.

Учасники заходу переглянули документальні фільми «Історія державного прапора України» і "Сторіччя українського герба" та дізналися багато нового про символіку нашого народу з часів Київської Русі.

Науковий співробітник відділу історії Пропадущий Андрій Миколайович ознайомив гостей музею з фотографіями, документами і матеріалами, що розповідають про боротьбу наших земляків за відновлення власної державності, а також розвиток Кіровоградщини сучасної. Ведучий не оминув увагою і діяльність Народного руху України на теренах нашого краю та події 1990-х років у Кіровограді, зокрема, підняття синьо – жовтого прапору над будинком обласної ради.

Кандидат історичних наук, доцент Чорний Олександр Васильович у цікавій та доступній формі розповів про розробку та затвердження місцевої символіки сіл, селищ, міст та районів Кіровоградської області. Брошури та книги з ілюстраціями гербів і прапорів населених пунктів допомогли краще зрозуміти значення того чи іншого геральдичного елемента для конкретної місцевості або територіального утворення, встановити зв'язок з географічним та історичним краєзнавством. На завершення свого виступу науковець продемонстрував присутнім новітні розробки геральдистів-земляків та подарував краєзнавчому музею цінний експонат.

          Маємо надію, що цей захід не тільки поглибить знання відвідувачів про національну і місцеву символіку але і дасть змогу більш детально розкрити державотворчі процеси в Україні та маловідомі сторінки історії краю.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02