Новини

01

 

19 серпня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід  з циклу «Звичаї і обряди українського народу»,  присвячений святу Спаса.

         Цього дня до дому-музею корифея завітало чимало шанувальників  народних традицій.  Гості музею, у числі яких були слухачі відділу краєзнавства ГО «Духовний центр Кіровоградщини», ветерани шахти Інгульської та ветерани культурної ниви, згадували багатовікові народні традиції.

Прадавня історія свята, відзначення трьох серпневих свят Спаса, їхні особливості, тонкощі підбору обрядової їжі, складання обрядових букетів, значення квітів і кольорів тощо – все це знайшло місце в розповіді Наталії Овчаренко, шанувальниці звичаїв і обрядів України, доброго друга музею.

Не обійшлося без художньої частини за участю:

- гостей з Новоукраїнки - неодноразових переможців Всеукраїнських фестивалів «Іграй гармонь» - тріо  у складі: Олександр Вергун, Віра Вергун, Володимир Козловський, які виконували пісні на слова і музику О.Вергуна;

- Валентини Скорейко - провідного бухгалтера обласного краєзнавчого музею – виконавиці гуморесок Павла Глазового; 

- Валентина Холявка, голови громадської організації «Клуб авторської пісні і поезії «Байгород», який не тільки виступив соло під гітару, а і залучив до спільного співу глядацьку аудиторію.

Гості і учасники свята познайомилися з новоствореною виставкою до 165-ої річниці від дня народження Марії Заньковецької, легендарної акторки українського театру корифеїв, видатної учениці славетного театрального батька Марка Кропивницького

А на завершення гостей чекало частування яблуками і медом, що в традиціях свята Спаса, а також  і в традиціях дому корифея.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02