Новини

01

 

16 серпня 2019 р., напередодні Міжнародного дня бездомних тварин, співробітниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було проведено захід, до програми якого увійшли: презентація фотовиставки «Час творити добро», спілкування з представником Кіровоградської обласної громадської організації «Щасливий пес» Тетяною Кучерявою, перегляд тематичних відеороликів.

Гостями заходу були вихованці дошкільного навчального закладу № 21.

Науковий співробітник відділу природи Світлана Саванчук познайомила наших маленьких гостей з історією Дня бездомних тварин.

Бездомні коти і собаки… Щороку в Україні кількість таких тварин не зменшується, а навпаки – поповнюється новими чотирилапими безхатченками.

Статистика, повязана з ними є дуже сумною:

·        Кількість бездомних домашніх тварин прирівнюється до кількості бездомних людей як 5:1;

·        Доля покинутих домашніх тварин складає 2/3 від загальної кількості бродяжок;

·        Тільки одна з десяти народжених собак здатна знайти «родину»;

·        Майже половина бездомних тварин гине, не проживши і двох років (проти нормальних 10-15 років життя);

·        Від 3 до 4 мільйонів собак і котів в світі щороку вбивають через нестачу місць та кількості спеціальних притулків.

Саме на ці проблеми намагаються звернути увагу небайдужі люди з Міжнародного товариства прав тварин та інших громадських організацій, що опікуються такими питаннями. Ними, небайдужими до доль мільйонів покинутих котів та собак, в 1992 році було ініційовано щорічне проведення Міжнародного дня бездомних тварин. Відзначається цей день кожну третю суботу серпня. В цьому, 2019 році, ця дата припадає на 17 серпня.

Одна з багатьох небайдужих, представник організації «Щасливий пес» Тетяна Кучерява розповіла про роботу волонтерів та великий внесок, який вони роблять у справу збільшення кількості тварин, що знайшли «родину».

Маємо надію, що для цих дітей захід став уроком гуманізму і збагатив їхні щирі незіпсовані душі. Вони зрозуміли вислів «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

 

02

 

03