Новини

01

 

7 липня 2019 року в історико-архітектурному заповіднику родини  Раєвських, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого  музею проведено   захід  до  свята  Івана Купала.

 

         З давніх часів прийшло до нас свято Купала - свято літнього сонцестояння, свято тепла, розкішної зелені, молодості і кохання. Відзначають  Івана  Купала у ніч  з 6 на 7 липня. Івана  Купала вважається днем  молоді  та  кохання.

         На  території  заповідника родини Раєвських біля річки  Бовтиш свято проводилось за народними традиціями як гуляння з народними  піснями. Розпочалось  свято  з вітального  слова Розумівського  сільського голови Христенка  М.В.    

         У святі активно брала участь молодь села, яка  готувалася заздалегідь. Дівчата плели віночки з польових квітів, хлопці розкладали вогнище. Народний аматорський фольклорний колектив «Барвінок» своїми  автентичними українськими народними  піснями  супроводжував усе свято. Учениця 3 класу  Розумівської ЗОШ  Чайковська  Ірина виконала декілька пісень: «Ой, на Івана, ой, Купала..» та «Я - україночка». Учні  Олександрівської музичної  школи Іванов Григорій та Коник Вадим  виконали  на гітарах музичні композиції. Потім була  проведена  вікторина на знання про свято  Івана  Купала, за  правильні  відповіді  гості  отримували  солодощі. За  давніми   традиціями  дівчата пускали  свої  віночки  на воду, щастя у долі питали. Після свята молодь села спалила у багатті опудало (Купало) разом  з Мареною, даючи їм "об'єднатись" у священному вогні. На заході панувала весела атмосфера, яку створили співробітники заповідника та мешканці села Розумівка.

 

02

 

03