Новини

02

 

25 червня 2019 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Основний закон України. Історія і сучасність». Захід проведено з нагоди 23-річчя прийняття Конституції України.

 

28 червня 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п»ятий рік проголошення Незалежності.

Ця подія стала важливим кроком для забезпечення прав людини і громадянина і визначила правові основи незалежної України.

Виставка має на меті розповісти про щлях України до демократії і свободи, показати, як головні гуманістичні цінності відобразилися в Основному Законі держави.  

Директорка Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталя Агапєєва у вступному слові акцентувала увагу запрошених на важливості закріплення прав людини на законодавчому рівні.

У ході екскурсії виставкою старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Маршанін ознайомив їх із найбільш знаковими матеріалами і відповів на їхні питання.

Виставка експонуватиметься у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею до 1 липня 2019 року.

 

Демократичні традиції в Україні мають тисячолітню історію, вони збереглися часи окупацій і реформацій. Неоціненний досвід Русі, Великого князівства Литовського, Гетьманщини, УНР проріс у новітній час в Основний Закон, у Конституцію України.

Конституція є фундаментом, на якому всі демократичні країни побудували свій соціальний і економічний добробут. Україна, здобувши свою Конституцію більш ніж двадцять років тому, рішуче порвала із тоталітарним минулим і увійшла до вільної сім»ї європейських народів.

 

03

 

03

 

03

 

03