Статті

    Напередодні відзначення ювілею міста та Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" у меморіальному музеї Марка Кропивницькрго віддали шану знаменитій ювілярці, ім'я якої тісно дов'язане з нашим краєм та українською культурою - Марії Заньковецькій. До 150-річчя актриси тут відкрито виставку "Перлина української сцени".    Цікаво, що виставка експонується у приміщенні колишнього будинку Зайковських. Саме тут, восени 1882 року Марія Заньковецька вперше зустрілася з керівником трупи Марком Кропивницьким, читала поезії Тараса Шевченка, співала у дуеті із Миколою Садовським і соло. А через кілька днів дебютувала у ролі Наталки Полтавки на сцені Єлисаветградського театру.
   На виставці представлено понад 50 експонатів, половина з яких - оригінали. Це - фото актриси у ролях і в житті, фото видатних діячів тодішньої сцени та колективів, де їй довелось працювати, програми пам'ятних виступів, елементи оздоблень театральних костюмів того часу, книги, присвячені життю і творчості першої народної артистки України.
   Першими відвідувачами виставки стали учні Кіровоградської загальноосвітньої школи №7, вони також оглянули експозицію меморіального музею Марка Кропивницького.

 

"Вечірня газета", 17.09.2004