Новини

01

 

23 травня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений 179-й річниці від дня народження М.Л.Кропивницького.

Захід розпочався з традиційного покладання квітів до пам’ятника Батьку української сцени і українських акторів М.Кропивницькому на садибі музею його імені.

У покладанні квітів брали участь гості дому корифея, зокрема представники  Новгородківського району на чолі з Лілією Бойко - завідувачем сектору культури, туризму та культурної спадщини Новгородківської райдержадміністрації та Олександром Шевченком – директором Новгородківського Районного Будинку культури.

Урочистості було продовжено у глядацькій залі.

Завідувач меморіальним музеєм М.Кропивницького М.Галицький у своєму виступі згадав заслуги Марка Кропивницького - видатного театрального діяча, актора, режисера, драматурга.

Потім присутні, зокрема представники громадськості, студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й.Мухіна побачили художню програму, підготовану  самодіяльними митцями  Новгородківського РБК.

    Глядачі аплодували театральному колективу «Маска» під орудою Оксани Гопак. Театр, започаткований у 1983 році, сьогодні є активним учасником  театральних свят, концертів та  оглядів -конкурсів.

В дарунок корифею колектив показав виставу-жарт «Лазня» Олени Лановенко за участю акторів в ролях: Сергій Сніжко (Кіндрат); Оксана Гопак (Катерина); Григорий Кляцький (Петрусь), Ярослава Шевченко (Палажка).

Також у святковій програмі брав участь вокальний колектив. Це – тріо «Маки», у складі якого: Оксана Гопак (керівник), Ярослава Шевченко та Надія Брейткрейц. Вже10 років колектив діє на базі Новгородківського РБК. Активний учасник багатьох культурно-мистецьких заходів району та області, заряджає глядачів своєю запальною енергією та оптимізмом.

На святі у музеї у виконанні тріо «Маки» прозвучали: «Віночок українських народних пісень» (Театр пісні «Джерела»), «Дам я яловицю» емківська народна пісня), «Попурі» (з пісень Міли Нітіч), а також сольний виступ Оксани Гопак з піснею «Україна-мати» (сл. і муз. Марти Шпак) та вірші у виконанні Наталії Бойко.

Учасники заходу також познайомилися з виставкою фотопортретів Марка Кропивницького, що охоплює значний період життя митця (60-ті рр.. ХІХ ст. – початок ХХ ст.).

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02