Новини

1

17 травня 2019 р., у переддень Міжнародного дня музеїв Кіровоградський обласний краєзнавчий музей представив святкову програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї».

 

Кожного року все більше музеїв долучаються до акції «Ніч музеїв». За даними Міжнародної ради музеїв ICOM, минулого року заходи до свята організували 40 тисяч музеїв у 158 країнах світу. Змінюється роль музеїв у суспільстві. Музеї постійно переосмислюють себе у прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію. Вони ведуть діалог із громадою, прагнуть стати гнучкими, адаптивними та мобільними агенціями. Тепер це культурні центри, що функціонують як платформи, де творчість поєднується зі знаннями, і відвідувачі також можуть створювати, ділитися та взаємодіяти. Міжнародна рада музеїв ICOM щороку обирає тему, важливу для суспільної думки. У 2019 році зосереджено увагу на «Музеях як культурних хабах: майбутнє традиції».

Швидко минув рік і співробітники музею знову підготували різноманітну програму, у заходах якої кожен зможе знайти щось за своїми інтересами.

Можна було залишити на пам'ять знімок, сфотографувавшись у фото-зоні перед будівлею музею.

Головне гасло програми  - «Музей - територія добра». Біля будівлі музею експонувалась виставка «Час робити добро»  громадської організації «Щасливий пес», відбулась її презентація. Протягом вечора перед відвідувачами виступали митці, співробітники музею проводили інтерактивні заходи - все це направлене на духовність, доброту, прагнення до самовдосконалення.

Розпочали програму з проведення п’ятого благодійного книжкового аукціону для збору коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця з м. Кропивницького Петра Кизименка, який свого часу працював у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Провів аукціон відомий журналіст та краєзнавець Любарський Роман Рафаїлович. З концертними номерами виступали учні і викладачі музичної школи №1 імені Г.Нейгауза.

Далі було привітання від представників департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації, директора обласного краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України Агапєєвої Н.Ю.

Гостям вечора запропонували поринути у таїнство театру з мистецько-просвітницьким проектом, театральним дійством «Секрет успіху Соломії Крушельницької», (сценарій, режисура, сценографія, костюми Кардаш Любові), що на VII Міжнародному фестивалі-конкурсі «Україна - це ми!» отримав найвищу нагороду - Гран-прі. Учасники проекту: Любов Кардаш у ролі Соломії Крушельницької, Валентина Донцова - у ролях ведучої та Ольги Окуневської, Чумаченко Анна - у ролі Ганни.

У музичній локації відбувся виступ учнів та викладачів дитячої музичної школи №4. Лауреат міжнародних та обласних конкурсів, ансамбль народних інструментів «Маківка» виконав два твори: Микола Леонтович, обробка Медведенко «Щедрик» та А Циганков, обробка Медведенко «Тустеп». Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Анна Чумаченко, учениця 8-го класу бандури, викладач Любов Кардаш, виконала «Пісню про матір» , музика Ігоря Поклада, слова Бориса Олійника. Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Любов Кардаш виконала пісню на слова Лесі Українки, музика Кирила Стеценка «Стояла я і слухала весну», концертмейстер Валентина Донцова.

Тим часом у іншій залі відділу історії розпочався майстер-клас з виготовлення сувенірів у стилі трипільської кераміки, у відділі природи - майстер-клас з виготовлення сувенірів  «Кіт-веселун» та відбулась інтерактивна бесіда з демонстрацією природних зразків «Надра землі».

До святкової програми долучилось подружжя вокалістів, які своїм чудовим виконанням не залишають байдужими нікого. Безай Олександр -лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, соліст обласної філармонії, викладач сольного співу музичного колледжу, соліст міського духового оркестру. Безай Анастасія - лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, викладач сольного співу музичного коледжу, солістка міського духового оркестру.

У виставковій залі відбулась інтерактивна бесіда про історію печаток з виготовленням на пам’ять текстів з печаткою, у відділі природи - інтерактивна бесіда з демонстрацією природних зразків «Флора краю».

Пошановувачів театрального мистецтва запросили на театральну локацію, де вже чекали учасники народного аматорського театру «Златопілля» Новомиргородського міського Будинку культури. Представила колектив Людмила Миколаївна Третяк -  директор  Новомиргородського міського Будинку культури, актори показали уривок з вистави «Кайдаше́ва сім'я́» за повістю українського письменника І. С. Нечуя-Левицького,.

У залі «Від УНР до УРСР» відбулась презентація програми «Людина з кіноапаратом». Там же можна було побачити представників Кропивницького осередку військово-історичного клубу «172-й піхотний полк» у строях часів Першої світової війни, перших визвольних змагань, Другої світової війни. Військово-історичний клуб 172-й піхотний полк існує вже більше десяти років в Україні. Наразі він нараховує вже більше сотні реконструкторів. У нашому місті цей клуб об'єднав близько десяти однодумців, які захоплюються відтворенням подій Першої та Другої світових війн.

        У музичній локації відбувся виступ народного аматорського хору «Калина», чоловічого квартету «Козаки Степовики», жіночого ансамблю «Яворина» (художній керівник - заслужений працівник культури України Палій Григорій Андрійович) Будинку культури Соколівської ОТГ

Ввечері співробітниці музею дали майстер-клас по зав’язуванню жіночої хустки бажаючим, можна було сфотографуватись в новому образі..

У відділі природи - відбулась аудіоекскурсія по експозиції.

Яскравим завершенням святкового вечора став виступ вокального квартету «Барвінок» Будинку культури Первозванівської ОТГ (художній керівник - Сухачова Наталія Петрівна).

Так музейники відзначили у 2019 р. своє свято, розділивши його з сотнями земляків та гостей краю.

 
2 
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 

55

 

56

 

10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24

 

 25 1

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26

 

26