Новини

01

 

16 травня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «СВІТ ГОНЧАРСТВА» та творча зустріч з автором, художником-керамістом Ларисою Кулініч.

Захід було проведено з метою популяризації історії рідного краю та збереження історичної пам’яті.

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників музею та гостей.

Під час відкриття виставки заслужений працівник культури України, директор музею Наталія Юріївна Агапєєва зауважила на важливості збереження та популяризації українських народних традицій, а також привітала Ларису Олександрівну Кулініч з відкриття власної виставки в рамках Міжнародної акції «Ночі музеїв».

З самого початку свого виступу Лариса Олександрівна Кулініч презентувала виставку та розповіла про улюблену справу виготовлення кераміки. Кераміка – мистецтво дивних перетворень. Звичайний, непримітний матеріал, в руках майстра набуває виразної форми, ошатно декорується, висихаючи, набуває певної міцності. І зовсім незбагненні зміни відбуваються вже в печі... Саме вогнем загартовується матеріал і створюються незбагненні декори.

Кераміка, як вид декоративного мистецтва, поєднує у своїх творах декоративну і утилітарну функції. Проте, художня кераміка нашого часу в своєму формотворенні часто виходить за межі утилітарних функцій і завдяки яскраво вираженій образотворчості набуває рис унікальних станкових творів. Мистецтво кераміки – нескінченний простір для творчого експериментування з формою, фактурою, декором, кольором... Процес роботи над керамічним твором – це постійний рух, розвиток ідеї, зміни, перетворення в матеріалі, неочікувані ефекти…

Представлена сьогодні в стінах Кіровоградського обласного краєзнавчого музею експозиція присвячена саме мистецтву кераміки. Дана виставка презентує творчі роботи художниці, які є своєрідним авторським баченням і переосмисленням тисячолітніх надбань традиційного народного гончарства. Представлені роботи – це фігурний посуд, декоративна скульптура, іграшки-свищики. Роботи демонструють творче і наукове зацікавлення автора мотивами, пластикою та традиційними давніми техніками декорування гончарних творів, а саме: формування на гончарному крузі, лощення, вощення, димлення, молочіння.

На кінець заходу Лариса Олександрівна підготувала майстер-клас виготовлення з глини свищика. До цього дійства долучилися всі присутні та були задоволені своїм результатом.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02