Новини

d0578156 8af7 45bc b32b bce9ea75df1a

 

16 травня 2019 року о 11.00 в приміщенні благодійної організації "Благодійний фонд "Милосердний Самаритянин" з нагоди Дня Європи відбулося відкриття пересувної виставки "Наші земляки – визволителі Європи".

Дана виставка створена з метою вшанування подвигу українського народу у роки Другої світової війни, висловлення поваги землякам, котрі звільнили країни Європи від нацизму. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв, які загинули в боротьбі за звільнення народів Європи від "коричневої чуми". Виставку відкрила Коваленко Надія Миколаївна - голова правління благодійної організації "Благодійний фонд Милосердний Самаритянин". У вступному слові вона акцентувала увагу працівників та утриманців закладу на важливості  проведення заходів з військово – патріотичного виховання, подякувала співробітникам відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею за плідну систематичну співпрацю з колективом організації.

Екскурсію по відкритій виставці "Наші земляки – визволителі Європи" провів старший науковий співробітник Анатолій Васильович Маршанін. Детальніше ознайомила мешканців даного закладу з матеріалами виставки Дацька Валентина Василівна - молодший науковий співробітник відділу історії. Йшлося зокрема про подвиги наших земляків, лідерів руху Опору на чужій землі – І.Діброви, Г.Балицького, О.Шаповалова, О.Єгорова, учасників Берлінської наступальної операції – А.Маніти, В.Дацького, В.Крангач, С.Алдиковського, М.Кандідова та інших. Старший науковий співробітник Мельник Володимир Юрійович відповів на запитання аудиторії та розповів присутнім про легендарного розвідника, рятівника міста Краків (Польща), Героя України Березняка Євгена Степановича.

Маємо надію, що виставка зацікавить відвідувачів дізнатися про героїзм наших земляків, які визволяли європейські країни від нацистів - окупантів та їх союзників, допоможе глибше пізнати й трагічні сторінки періоду Другої світової війни, зрозуміти витоки патріотизму у роки воєнного лихоліття.