Новини

01

 

8 травня 2019 року в приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Чижевського відбувся захід, присвячений Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці капітуляції нацистської Німеччини.

Захід провів науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Андрій Миколайович Пропадущий для учнів 6-го класу гімназії імені Тараса Шевченка.

В ході розповіді дітям у формі слайдів було продемонстровано ілюстративні та інформаційні матеріали, що дали наочне уявлення про основні події тієї великої війни.

Учні дізналися про зміст та історію Дня пам’яті та примирення і його символів, про причини та перебіг війни, та її наслідки – не лише в масштабі всієї країни, а й, що найважливіше, для кожної української родини.

Андрій Миколайович наголосив, що війна –це завжди горе і сльози, і, розуміючи необхідність висловити пошану сміливості і відвазі простих солдатів, він все-таки закликає як 8-го, так і 9-го травня згадати в першу чергу не перемоги, які не перекрили величезні втрати України, а людей – військових, цивільних – що віддали свої життя в ту страшну епоху і чиїми нащадками ми є.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців стала Друга світова; ми не забуваємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

 

02

 

03

 

04

 

05