26 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї продовжилися заходи до свята Пасхи «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».
Цього дня до музею завітали учні НВО «ЛШ ДНЗ «Вікторія-П».
Завідуюча відділу історії Пархомчук Валентина Олександрівна розповіла дітям про одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень, початки якого сягають в Х століття. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа. Символом свята є Писанка – унікальний артефакт української культури. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу. Українці і нині вважають її особливою святістю, що приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від сього злого. За народними легендами, великодній звичай виготовляти писанки започаткувала ще Божа Матір: писала їх для малого Ісуса, на писанки перетворилися сльози Богородиці, пролиті під хрестом або каміння, яке кидали в Христа. Писанкарство існує в багатьох країнах світу, проте саме в Україні регіональний колорит, відображений у лініях орнаментів, у кольорах писанок, зацікавлює, викликає щирий подив і захоплення.
Молодший науковий співробітник відділу Завалій Наталія Валеріївна провела майстер-клас із створення святкових великодніх писанок з фетру.
На завершення гості оглянули музейну колекцію писанок та сфотографувалися з власноруч виготовленими писанками.