Новини

01

 

25 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація та майстер-клас «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

 

У вступному слові завідуюча відділу історії Пархомчук Валентина Олександрівна зазначила, що напередодні світлого свята Воскресіння Христового, у чистий четвер, у день, коли господині традиційно готують крашанки та писанки до Великоднього столу ми зібралися для того, щоб дізнатися про традиції писанкарства у різних країнах світу, ознайомитися з музейною колекцією писанок та спробувати власноруч виготовити Великоднє диво — Писанку.  Вона зазначила, що у цей день дуже важливо відродити в пам'яті людей особливості української писанки, традиції українського писанкарства, також ознайомити з особливостями писанкарства у світі.

Старший науковий співробітник відділу історії Забабуріна Алла Анатоліївна провела для присутніх презентацію з викладом інформації про історію української писанки, її особливості та різновиди. Окремою темою було виділено особливості писанок з різних країнах світу та інформацію про відомих майстринь-писанкарок. Також співробітником була проведена презентація писанок-реконструкцій з колекції Володимира Ястребова для запрошених гостей.

Молодший науковий співробітник відділу Завалій Наталія Валеріївна провела майстер-клас із створення святкових великодніх писанок.

У приємній атмосфері, допомагаючи один одному, запрошені ознайомилися з традиціями нашого народу і спробували  створити власні писанки. Жоден не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю всі занурилися в царину розпису елементів писанки.

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02