Новини

01

 

19 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено консультацію-практикум для директорів музеїв музеїв-юридичних осіб області з питань проведення звірення наявності предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду в музейних закладах області. Метою проведення даного зібрання було обговорення алгоритму звірення науково-допоміжного фонду, практичної сторони даного процесу.

У вступному слові директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна наголосила на важливості проведення звірення науково-допоміжного фонду області, виявлення помилок їх обліку тощо. 

Головний спеціаліст департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації Трибуцька Олена Анатоліївна зазначила, що важливим чинником розвитку музейної справи сьогодні є реформування адміністративно-територіальної системи України, а процес створення об’єднаних територіальних громад є тим чинником, котрий в багатьох аспектах визначає розвиток музейної мережі області. Адже саме адміністративні зміни в районах визначають кількісний та якісний склад кадрів мережі закладів культури в цілому та музеїв, зокрема. Відповідно до цього, новопризначені керівники відділів культури, директори музеїв, зберігачі фондів, наукові співробітники не мають практичного досвіду у звіренні чи інвентаризації фондів музею. Тобто, подібні консультативні наради є специфічною формою підвищення кваліфікації, зокрема, та мають в цілому роз’яснювальну мету.

Заступник директора Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з обліку та зберігання музейних цінностей Рибалко Павло Павлович у власному виступі окреслив нормативно-правову базу звірення та акцентував увагу на необхідності приведення фондово-облікової документації у відповідність до чинних інструкцій, що регламентують фондову роботу. Павло Павлович зосередив увагу на формах звітності про результати звірення та термінах, в які директори музеїв мають звітувати перед своїми кураторами.

Алгоритм проведення звірення науково-допоміжного фонду музеїв-юридичних осіб області був предметом виступу заступника директора Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з науково-методичної роботи Колесник Світлани Едуардівни, яка на конкретних прикладах пояснила методику організації роботи колективу музейного закладу в процесі проведення звірення предметів та матеріалів науково-допоміжного фонду. Світлана Едуардівна представила директорам музеїв-юридичних осіб області всіх членів консультативної ради, котра була створена при Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї для перевірки і приймання матеріалів звірення, котрі закріплені в якості кураторів за окремими районами та ОТГ області.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02