Новини

01

 

10–12 березня 2019 р. співробітники музею історії українського хореографічного мистецтва з робочим візитом відвідали місто Львів. Завідуюча музею історії українського хореографічного мистецтва
Чонтай О.М. та старший науковий співробітник Конобрицька Я.В. мали на меті привітати з 55-річчям колектив заслуженого ансамблю народного танцю України «Юність», який розвиває та популяризує українське народне хореографічне мистецтво.

 

10 березня, у рамках відзначення пам’ятної дати у житті колективу, ансамбль «Юність» на чолі з народним артистом України Михайлом Васильовичем Ванівським підготував тематичний концерт з нагоди
205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. Вдячні глядачі, серед них - наші землячки, із захопленням сприйняли цю постановку з глибоким філософським змістом.

Ансамбль створений у 1964 році при Палаці культури імені Ю.Гагаріна обласного управління професійно-технічної освіти (зараз - Палац естетичного виховання учнівської молоді). Створений на базі танцювальної групи, ансамбль впевнено піднімався до вершин справжнього мистецтва, завойовуючи популярність і серця глядачів.

Своїми успіхами «Юність» завдячує її засновнику талановитому балетмейстеру Мирославу Михайловичу Вантуху, нині - Герою України, народному артисту України, лауреату державної премії України ім.Т.Шевченка, директору Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, академіку, професору, голові Національної хореографічної спілки України. Саме він заклав фундамент ансамблю і підняв його до рівня професійного мистецтва. Багато праці, творчої фантазії і натхнення вклав М.Вантух у талановиті й захоплюючі постановки, у формування справжнього мистецького колективу, який складався з учнів та випускників професійно-технічних училищ міста.

Гідним продовжувачем традицій ансамблю став народний артист України Михайло Васильович Ванівський, який у даний час керує «Юністю» і надалі підтримує і вдосконалює творчий рівень колективу.

На своєму яскравому творчому шляху ансамбль «Юність» здобув десятки мистецьких перемог на Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах і фестивалях. На базі ансамблю "Юність " проводяться хореографічні семінари для українських і зарубіжних хореографів.

Ансамбль розвивається, в його творчому доробку багато нових постановок, у тому числі вокально-хореографічна етно-вистава «Зглянься, роде», тематичні концерти, присвячені знаковим подіям в історії українського народу.

11 березня Оксана Михайлівна та Яніна Василівна присвятили спілкуванню з Михайлом Васильовичем. Він передав до фондів музею історії українського хореографічного мистецтва матеріали про діяльність ансамблю та його творчі доробки. До речі, у березні цього року саме на базі заслуженого ансамблю України «Юність» було проведено семінар для керівників хореографічних колективів Кіровоградщини.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02