Новини

01

 

14 березня 2019 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки "Донбас: переPROчитання образу". Звідки з’явилася назва «Донбас» і чому сучасні українські історики називають її «гібридною»? Коли почався опис цього регіону України та світу як прорадянського та проросійського? Та наскільки «культ праці, день шахтаря, земля терору» – про реальний Донбас? Відповіді на це українські історики знайшли в архівах. Багато фотографій і документів, представлених на виставці, публікуються вперше.

До музею цього дня завітали курсанти Кропивницької льотної академії Національного авіаційного університету. У вступному слові директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна акцентувала увагу на тому що, визволення Криму й Донбасу неможливе без повернення правди про їхнє минуле, їхню інтеграцію в загальноукраїнський історичний наратив.

Кандидат історичних наук, громадський діяч Митрофаненко Юрій Станіславович у своєму виступі зауважив, що ця виставка є спробою подолання нав'язуваного російською пропагандою уявлення про Донбас, як «особливого» антиукраїнського регіону. Зібрані цікаві факти з історії заселення краю мають показати його, як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір який завжди був привабливим для людини.

          Екскурсію по відкритій виставці провів науковий співробітник відділу історії Пропадущий Андрій Миколайович. У ній він зазначив про важливість руйнування російських і радянських міфів про Донбас, розкриття маловідомих сторінок історії українських Донеччини та Луганщини для небайдужих громадян.

Маємо надію, що матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Галузевого державного архіву СБУ,  а також документи з Державного архіву Донецької області допоможуть  відвідувачам "перепрочитати" не російський і не радянський, а істинно український Донбас.

Термін експонування виставки у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї – 14 березня - 4 квітня 2019 року.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02