Новини

01

 

6 березня 2019 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «З Шевченком крізь роки», присвяченої 205-й річниці з дня народження українського художника, поета і громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

 

До музею цього дня завітали учні "НВО ЗШ I-III ступенів №24 - ЦДЮТ "Оберіг" м. Кропивницький. У своєму вступному слові старший науковий співробітник Мельник Володимир Юрійович зазначив, що Тарас Григорович Шевченко - людина незвичайної долі й багатогранного таланту. Саме тому його культурна спадщина і сьогодні хвилює, навчає, тривожить душі.

Вітаючи присутніх, заступник директора з наукової роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, Колесник Світлана Едуардівна акцентувала увагу на тому, що творчість Тараса Шевченка є духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості та символом України.

Створюючи виставку, працівники музею прагнули показати Тараса Григоровича не тільки як поета, а й художника, що в світі творчості є доволі рідкісним поєднанням. Окрім того, один із розділів виставки повністю присвячений вшануванню пам'яті класика української літератури та академіка гравюри в Україні. 

Молодший науковий співробітник відділу історії Дацька Валентина Василівна ознайомила дітей з матеріалами виставки, розповіла про життєвий і творчий шлях громадського діяча Шевченка, його подорож нашим краєм, маловідомі факти з життя Великого Кобзаря, зв'язок з прогресивними діячами Єлисаветградщини.

Учасники заходу ще раз пересвідчилися, що Шевченко жив Україною, для її визволення писав своє безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічні прагнення українського народу до волі. Маємо надію, що виставка "З Шевченком крізь роки" допоможе відвідувачам глибше пізнати витоки духовного життя генія, основним заповітом якого були слова: "Свою Україну любіть…".

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02