Новини

       37

 

 26 та 28 лютого 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася зустріч у музичній вітальні. Цими днями гостями дому корифея стали викладачі та учні музичної школи № 4 м. Кропивницького.

 

 Заходи, що проходили в рамках мистецько-просвітницького проекту Любові Кардаш «Секрет успіху Соломії Крушельницької», подарували глядачам зустріч з чарівним і захоплюючим світом української музики.

Любов Вікторівна Кардаш – викладач музичної школи № 4 класу бандури, яка викладає і академічний спів, у недалекому минулому – акторка Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, стала душею і натхненницею цих заходів  у музеї.  

Художня частина розпочалася з музично-драматичної сцени з життя С.Крушельницької. (Сценарій, режисура, сценографія, костюми – Л.Кардаш). В образі  уславленої оперної співачки до глядачів звернулася Л.Кардаш.

Її партнерами по сцені були Валентина Донцова яка виконувала роль Ольги  Окуневської, ( вона ж і  ведуча концертної програми), а також Чумаченко Анна  в образі своєї ровесниці дівчинки  Ганни.      

Далі глядачів чекала програма з вокальних і інструментальних номерів, у якій прозвучали: «Етюд»  Ж.Б. Дювернуа у виконанні Спринчан Олександри - учениці 2 класу бандури; «Чом не гудуть буйні вітри» М.Кропивницького - у виконанні Чумаченко Анни лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів,  учениці  8 класу бандури. У її ж виконанні прозвучав «Осінній діалог»  (сл. К. Горчар, муз. М. Долгих), концертмейстер Валентина Донцова. Українську народну пісню «Ішов козак» (обробка В. Войта) виконала Постернак Аліна - лауреат обласних конкурсів, учениця 5 класу бандури.  (У всіх вище згаданих номерах демонстрували талан і вміння учні викладача Л. Кардаш).        

«Чому смутний акордеон»  Є. Дербенка виконав Валентин Гончаров -

 лауреат міжнародного та всеукраїнських конкурсів,  учень 5класу баяну (викладач М.Задеряка).

Концертне дійство завершилося     виступом  лауреата  всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів Любові Кардаш. Співачка подарувала слухачам  такі відомі  твори як  «Соловейко» М. Кропивницького та  «Шедрик»  М. Леонтовича.

Виконавцям аплодували їхні  юні шанувальники  – учні середніх і старших класів загальноосвітньої школи № 7 та учні 10-г класу КОНВК (гімназія-інтернат – школа мистецтв).

Цього дня відвідувачі музею також познайомилися з новоствореною виставкою «Дмитро Гайдамака та Юлія Шостаківська - учні і сподвижники Марка Кропивницького». Виставку побудована на оригінальних експонатах, зокрема, фотографіях,  листівках з портретами українських митців кінця ХІХ – початку ХХ ст. ст., програмах першої третини ХХ ст.. Також на виставці представлені суфлерські цензуровані примірники п’єс, що були в репертуарі трупи Д.Гайдамаки початку ХХ ст. тощо.

 Художня програма як і виставка, що присвячена темі творчого наставництва, стала виявом пошани до Батька української сцени Марка Кропивницького, чия багатогранна  натхненна праця прислужилася мистецькій славі України.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02