Новини

01

 

8 лютого 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений пам’яті  заслуженого артиста Абхазії Трибиненка Володимира Никаноровича (1939 – 2016) в минулому –  актора Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, учасника аматорських хорових колективів.

 

            Цього дня до дому корифея завітали актори-кропивничани –  провідний майстер сцени Олексій Дорошев та заслужена артистка України Вікторія Майстренко; учасники чоловічого квартету «Козаки - Степовики» Соколівського центрального сільського Будинку культури, художній керівник заслужений працівник культури України Григорій Палій; Віктор Холявко – голова Громадської організації «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород».

            Актори театру розповіли про колегу по творчому цеху, згадали ролі В.Трибиненка в українському класичному репертуарі та показали уривок з вистави «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основьяненка  де виступили в ролях:  Прокіп – О.Дорошев, Одарка –  заслужена артистка України В. Майстренко.

Заслужений працівника культури України  Г. Палій говорив про закоханість В.Трибиненка в українську пісню, згадував спільні виступи тощо.

У виконанні чоловічого квартету «Козаки - Степовики»  Соколівського ЦСБК під орудою Г.Палія під акомпанемент Івана Криворучка прозвучали відомі  народні пісні та пісні українських авторів: «Як я їхав коло млина»Карі очі, чорні брови», «Гуцулка Ксеня», «Як би я був козаком запорізьким» «Нащо мені женитися» та інші.

У виконанні Віктора Холявка звучали чудові авторські пісні: «Ворота до раю» на слова Валентини Кондратенко-Процун та «За далеким отим косогором» на слова Віктора Погрібного.

З щирими словами виступив завідувач меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького Микола Галицький, який неодноразово розповідав про творчість В.Трибиненка на сторінках газет і по радіо.

Гості музею переглянули виставку «Знаний кропивничанин  Володимир Трибиненко» (до 80-річчя від дня народження). Цю виставку побудовано на експонатах  з фондів меморіального музею М.Л.Кропивницького а також матеріалах, наданих вдовою актора Любов’ю Пантеліївною Трибиненко, яка як і чоловік, працювала у театрі ім. М.Л.Кропивницького та була солісткою аматорських хорових колективів.

Серед експонатів – фото В.Трибиненка – соліста ансамблю пісні і танцю Закавказького військового округу; світлини актора в улюблених ролях, зіграних  на сцені обласного театру ім. М.Л.Кропивницького (60 - 80-ті рр. ХХ ст,) а також Волинського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка у місті Луцьку (1972 - 1973) та Київського обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського у Білій церкві (1979), грамота (оригінал) про присвоєння звання заслуженого артиста Абхазької АРСР (1967) тощо.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02