Новини

01

 

25 січня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Пам’ятаємо героїв Крут». Його проведено з метою виховання національної самосвідомості та збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольної руху в період Української революції 1917 – 1921 років.

 

У передньому слові директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна зазначила, що саме юнаки-крутянці є символом нескореного духу молодого покоління українців у боротьбі за власну державу. Значення подвигу Героїв Крут набуло нового значення в наш час, коли українські воїни, ціною власного здоров’я й життя захищають рідну землю від російського агресора.

До музею цього дня завітали учні НВО спеціалізованої школи  № 5 міста Кропивницький. Старший науковий співробітник відділу історії Мельник Володимир Юрійович розповів присутнім про передумови першої війни УНР з більшовицькою Росією та бій на залізничній станції Крути. Розповідь супроводжувалась демонстрацією тематичної виставки, яка показує участь наших земляків у боротьбі за українську державу. Гості музею також переглянули документальний фільм «Недооцінений урок історії» про результати та наслідки бою під Крутами.

     Бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року біля села Пам’ятне Чернігівської області, для українського народу є яскравим прикладом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Вони проявили справжню відданість національній ідеї, утвердивши патріотичний дух незборимої нації.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09