Новини

01

 

19 січня 2019  року в історико – архітектурному заповіднику родини Раєвських філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу» до  свята  Водохреща.

Православний  світ  відзначає  свято  Водохреща кожного  року, ця дата  є неперехідною. Його  ще  називають  Йорданом (від назви річки  Йордан  у  Палестині) - народна  назва  християнського  обряду освячення води. Події  описані  у святому  Євангелії. У Новому Завіті написано, що після хрещення  на  Йордані святим  пророком Іоанном Предтечею Христа Спасителя- Сина Божого розкрилися небеса, і святий пророк побачив Духа Божого, який  сходив  на  Ісуса  у вигляді голуба,  і голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що його Я вподобав!» .

Розпочалось свято з літургії у Свято–Хрестовоздвиженському храмі, яку відслужив настоятель протоієрей Михаїл.

У день свята здійснюється велике водоосвячення. Вважається, що освячена у цей день вода набуває цілющих властивостей. Після ранкового богослужіння гості свята та прихожани пройшли хресною ходою до місцевого озера під церковні співи. Священик занурив срібний хрест в             ополонку для  освячення води. Далі було освячено воду, яку кожен приніс з дому. Свято продовжилось біля озера, на гостей чекала невелика концертна  програма. Аматори Олександрівського районного будинку культури та народний  ансамбль «Барвінок» Розумівського будинку культури  виконали колядки  та  щедрівки, прославляючи Ісуса  Христа, даруючи гостям гарний настрій своїм співом. Працівники заповідника пригощали гостей смачною козацькою кашею.

Всі бажаючі  скупались  в  ополонці. Цього разу було  багато бажаючих та відважних, які  наважалися в лютий мороз зануритися у холодну воду.     Неподалік було розпалено багаття, біля  якого можна було зігрітись.

На святі панувала чудова атмосфера. Так звичаї наших пращурів об’єднали багатьох людей і подарували їм духовне очищення та масу                   позитивних емоцій.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02