Новини

01

 

18 січня 2019 року відбулася презентація книги Вівсяної Інни Анатоліївни «Соборницька місія Українських Січових Стрільців у Наддніпрянщині». Захід було проведено з метою збереження історичної пам’яті.

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників музею, викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, краєзнавців, учнів гімназії імені Т. Шевченка та всіх небайдужих.

 

На початку заходу зі вступним словом звернулася до присутніх завідуюча відділом історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Пархомчук В.О.. Вона зазначила, що День Соборності для українців в ці нелегкі часи, особливо значущий. Історичні події сторічної давнини стали знаковими для України, дали можливість врахувати помилки минулого. Книга Вівсяної І.А. «Соборницька місія Українських Січових Стрільців у Наддніпрянщині» сприятиме збереженню історичної пам’яті про минуле нашого краю та національно-патріотичному вихованню молоді.

Молодший науковий співробітник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Пропадущий А.М. представив стаціонарну експозицію музею, яка присвячена УНР та Українським Січовим Стрільцям.

Декан факультету історії та права ЦДПУ ім. В.Винниченка            Філоретова Л.М. наголосила, що день Соборності має важливе історичне значення для України та розповіла про дослідження теми Січових Стрільців її колегою кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії України ЦДПУ Вівсяною Інною Анатоліївною.

Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Митрофаненко Ю.С. презентував книгу «Роки боротьби 1917–1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд», яка присвячена 100-річчю української революції. У книзі також представлені наукові дослідження Інни Анатоліївни Вівсяної про Українських Січових Стрільців на Єлисаветградщині.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЦДПУ ім. В. Винниченка Вівсяна І. А. презентувала свою книгу «Соборницька місія Українських Січових Стрільців у Наддніпрянщині». Під час презентації автор книги розповіла про історію дослідження теми Українських Січових Стрільців, звернула увагу на сучасні погляди дослідників з даної теми. Інна Анатоліївна презентувала ряд фотокопій, що представлені у книзі, супроводжуючи розповіддю. Особливу увагу під час презентації вона звернула увагу на історію перебування Січових Стрільців на території нашого краю.

 

02

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03