Новини

01

 

10 січня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Кіровоградщина - сторінки історії», присвяченої  80-річчю утворення Кіровоградської області.

Виставка створена з фондових фотоматеріалів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею та світлин Ігоря Демчука, які висвітлюють знакові події в історії нашого краю.

 

Відкриваючи виставку, заступник директора Кіровоградського обласного Краєзнавчого музею Колесник Світлана Едуардівна привітала усіх присутніх з річницею утворення області та  наголосила, що дана виставка розпочинає цикл ювілейних заходів, які будуть проходити протягом 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Зокрема, це зустрічі зі знаковими особистостями, які творили сучасну  історію  краю, форум музейних працівників області, ювілейні видання та інші цікаві заходи, які будуть відбуватися в рамках ювілейного року. Вона підкреслила, що  виставка має сприяти вивченню історії рідного краю,  вихованню патріотизму, любові до своєї малої батьківщини, пишатися здобутками та примножувати досягнення наших земляків на благо подальшого розвитку Кіровоградщини. Слова вдячності сказала багаторічному партнеру музею, завдяки якому створено чимало виставок, талановитому і самобутньому фотожурналісту Ігорю Миколайовичу Демчуку.

З вітальним словом до присутніх звернувся особливий гість – Кумпан Віктор Олексійович,  заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, кавалер нагрудного знака «Василь Сухомлинський», багаторічний друг і творчий партнер музею, який 5 лютого цього року відзначатиме власний 80-річний ювілей. Він розповів, що народився у Кіровограді, все життя працював у цьому місті на благо рідного краю. Наголосив, що бачив багато різних країн, чудових міст, але йому наймиліший рідний край, рідна земля.   Закликав любити, берегти і розвивати Кіровоградщину.

Завідуюча відділом історії Пархомчук Валентина Олександрівна у презентації  висвітлила  важливі етапи розвитку Кіровоградської області у різних сферах народного господарства, освіти та культури, починаючи з             10 січня 1939 року і до сьогодення. Вона наголосила,  що  нині Кіровоградська область становить собою єдиний гармонійно функціонуючий організм, кожна ланка якого має своє історичне, економічне, соціальне значення, а всі разом вони працюють  під егідою спільної державної національної ідеї.

Повідомила також, що виставка експонуватиметься до кінця січня 2019 року і на ознайомлення з нею будуть запрошені всі бажаючі.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02