Новини

01

 

3 січня 2019 року у приміщенні Обласного Краєзнавчого Музею відбулося відкриття виставки «Визволення Кіровограда від німецько-фашистських військ. Документи свідчать», присвяченої 75-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року.

Джерельною базою виставки стали карти, схеми, фотографії, документи боїв, військовослужбовців Червоної армії, військових частин 2-го Українського фронту.

Створюючи дану виставку співробітники відділу історії прагнули ознайомити відвідувачів з історією Кіровоградщини у роки Другої світової війни.

Відкрила виставку Світлана Едуардівна Колесник – заступник директора обласного краєзнавчого музею з науково-методичної роботи. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що виставки, заходи з патріотичного виховання дітей, молоді стали для співробітників музею традиційними, адже вони не тільки розширюють знання про події Другої світової війни, але й сприяють формуванню світогляду підростаючого покоління.

Змістовною була розповідь старшого наукового співробітника відділу історії обласного краєзнавчого музею Бориса Шевченка. Він розповів про перебіг бойових дій радянських і німецьких військ під Кіровоградом у січні 1944 р.

З матеріалами виставки присутніх ознайомив ведучий заходу старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Маршанін.

Молодший науковий співробітник відділу історії Валентина Дацька прочитала вірш місцевого поета Євгена Желєзнякова «Молитва».

Також присутні переглянули документальну хроніку про звільнення у січні 1944 року Кіровограда від німецько-фашистських військ.

Маємо надію, що виставка «Визволення Кіровограда від німецько-фашистських військ. Документи свідчать» не тільки поглибить знання відвідувачів про події воєнного лихоліття на Кіровоградщині, але й допоможе усвідомити істину: бути гідними воєнного покоління, усіма справами утверджувати мир і злагоду на рідній землі.

Виставка експонуватиметься до 30 квітня 2018 року у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Запрошуємо її переглянути.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02