Новини
01
 
19 грудня 2018 року у філії  Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День Святого Миколая.
 Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято святого Миколая. Відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. Ще за життя його називали батьком сиріт, вдів і бідних.
Незважаючи на гоніння, які були у радянські часи, старше покоління пам’ятає з розповідей бабусь та дідусів про Святого Миколая. Його ім’ям  батьки здавна називають синів. Багатьох святих вшановує церква та, мабуть, жоден із них не користується такою воістину всенародною любов'ю, як святий Миколай. І саме головне його образ є чи не в кожній оселі, а ікону майже повсюди знаходимо на іконостасах церков.
В цей день відбулось святкове богослужіння в Свято–Хрестовоздвиженському храмі, його провів настоятель храму протоієрей Михаїл. За церковним звичаєм в цей день біля ікони святого Миколая було прочитано акафіст, кожен мав змогу звернутися у своїх молитвах до святого зі своїми проханнями.Після  цього  прихожани та гості нашого свята пройшли хресною ходою навколо храму зі старовинною іконою Святого Миколая, якій понад 250 років.  (подарована у 2005 році на святкування 150 річчя з дня освячення храму та усипальниці родини Раєвських).
З вітальним словом виступив голова сільської ради Микола Васильович Христенко. Цього року була започаткована нова, гарна традиція. Гості свята та  прихожани Свято–Хрестовоздвиженського храму пройшли хресною  ходою до  каплиці Святого Миколая, яка  розташована при в’їзді в село Розумівка (побудована та  освячена 11 серпня  2018 року),де було  послужено молебінь за мир в Україні та кожен зміг поставити свічки до ікони Святого Миколая.  Настоятель храму протоієрей  Михаїл привітав всіх присутніх зі святом, розповів про життя святого  та  наголосив, щоб не соромились звертатись до святого Миколая  і  завжди пам’ятали про його допомогу.

 

02

 

03

 

04