Новини

01

 

14 грудня 2018р., у відділі природи музею відбулося відкриття виставки дивовижних мушель і коралів з приватної колекції Владислава та Лариси Штомпель «Чарівний світ мешканців морських глибин», знайомлячись з якою ніби сам занурюєшся в чаруючий підводний світ.

З давніх-давен людей приваблювали морські простори та істоти, які їх населяють. Кожен шукав щось своє. Комусь достатньо недовгого відпочинку біля моря, а хтось закохується в його дивний та неповторний світ, використовуючи найменшу можливість доторкнутися до нього.

До таких людей належав Владислав Іванович Штомпель. Народився і виріс він у м. Кіровограді, далекому від морського узбережжя та з юності був закоханий у море. протягом 15 років займався дайвінгом, мріяв стати капітаном далекого плавання. Ця мрія не здійснилася, але любов до моря втілилася у збирання морської колекції. Частину експонатів Владислав Іванович видобув сам у Чорному морі, дещо придбав у спеціалізованих магазинах великих міст, та більша частина колекції – це те, що привозили знайомі мореплавці з усіх куточків світу Для нашого, віддаленого від морів та океанів міста, колекція є унікальною. Та вона , напевно, не була б зібрана і збережена, якби не дружина Владислава Івановича – Лариса Олексіївна Штомпель, яка теж народилася і виросла в нашому місті. Лариса Олексіївна завжди підтримувала прагнення Владислава Івановича, сама захопилася морем, перейнялася ідеєю створення колекції. Все життя вона допомагала збирати, утримувати та плекати колекцію.

В 2016 році донька колекціонерів Ганна Владиславівна Штомпель подарувала колекцію своїх батьків Кіровоградському обласному краєзнавчому музею, завдяки чому це зібрання стало доступним для всіх мешканців та гостей нашого міста.

На відкриття були запрошені друзі та родина Владислава і Лариси Штомпель.

Відкрила виставку ведуча заходу – старший науковий співробітник відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Своїми спогадами про колекціонерів та історію створення колекції поділилися донька колекціонерів Ганна Владиславівна Штомпель, директор Кіровоградської обласної філармонії, заслужений працівник культури України Микола Іванович Кравченко, двоюрідний брат Владислава Івановича Штомпеля Олександр Сергійович Семенов.

Директор музею, заслужений працівник культури України           Наталія Юріївна Агапєєва привітала Ганну Владиславівну з відкриттям виставки та вручила подяку від Кіровоградського обласного краєзнавчого музею за чудову колекцію, подаровану музею.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02