Новини

01

 

9 листопада 2018 р. об 11:30 у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «Печатки в історії документів».

 

Захід було проведено з метою популяризації історії рідного краю та збереження історичної пам’яті.

Захід зібрав представників місцевої та обласної влади, ЗМІ, співробітників музею, краєзнавців, студентів і викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих до історії краю.

Це свято стосується кожного українця, адже мова залишається об’єднуючим елементом кожного народу, мова є ДНК нації, яку потрібно оберігати, вдосконалювати та вивчати…

На початку заходу кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЦДПУ О.В. Чорний презентував фотовиставку «Печатки в історії документів» та розповів про історію виникнення та роль печаток в різні періоди історії. Дослідник акцентував увагу на зображеннях з козацьких печаток. Окремою частиною виступу історика стали місцеві печатки XVIIIXXІ ст. Презентовані Олександром Чорним фотокопії печаток походять з архівних документів, деякі з них – опубліковані на сторінках рідкісних видань.

Завідувач відділом історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Валентина Олександрівна Пархомчук презентувала виставку документів та книг друга половина ХІХ – початок ХХ ст. на яких зображені печатки. Під час розповіді автор виставки прокоментувала печатки визначних громадських і політичних діячів середини ХІХ – початку ХХ ст. – Я.Є. Ерделі, Є.Х. Чекаленка, П.А. Александровського охарактеризувала печатки наукових бібліотек навчальних закладів Єлисаветграда ХІХ ст., а також печатки з книг наукової бібліотеки Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  різних періодів його історії.

На завершення заходу молодший науковий співробітник відділу історії Вікторія Миколаївна Безверха розповіла та продемонструвала як можна виготовляти сургуч власними руками.

Студенти власноруч спробували поставити оригінальну печатку Кіровоградського обласного краєзнавчого музею та отримали завірений документ на згадку.

Захід яскраво відображає цікаву сторінку в історії нашого рідного краю.

 

02

 

03

 

04

 

05

06

07

08

09

10