Новини

1

 

30 жовтня 2018 року о 9.15 у приміщенні навчально-виховного обєднання, гімназії імені Тараса Шевченка м. Кропивницький відбулося відкриття пересувної виставки «Визволителі України», присвяченої Дню визволення України від німецько – фашистських загарбників.

Відкрила виставку Борисова Олена Миколаївна – заступник директора школи з навчально - виховної роботи. У вступному слові вона акцентувала увагу вчителів, учнів на важливості проведення заходів з військово – патріотичного виховання, подякувала співробітникам відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею за плідну систематичну співпрацю зі школою.

На початку екскурсії прозвучав вірш Є. Желєзнякова «Молитва» у виконанні  Дацької Валентини Василівни - молодшого наукового співробітника відділу історії. Також хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять усіх героїв, які загинули в боротьбі з нацизмом в роки Другої світової війни.

Маршанін Анатолій Васильович - старший науковий співробітник відділу історії, Дацька Валентина Василівна - молодший науковий  співробітник відділу історії ознайомили учнів середнього і старшого шкільного віку з виставкою «Визволителі України» матеріали якої    розповідають про роки  воєнного лихоліття у нашому краї, оборонні бої на теренах Кіровоградщини, зокрема в урочищі «Зелена Брама», підпільно – партизанським рухом та його учасниками, визволення міст і сіл Кіровоградської області впродовж з вересня 1943 по - березень 1944 року, героями Кіровоградської наступальної операції - В. Биковим, Б. Габдрахмановим, А Лукмановим , М . Каліховим, В . Крангач , К .  Шатило.

Все далі й далі від нас події Другої світової війни, але й сьогодні  величний подвиг героїв, які наближали Перемогу залишається невичерпним джерелом патріотизму. Маємо надію, що дана виставка не залишить нікого байдужим і допоможе учням глибше пізнати історію рідного краю.

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2