Новини

01

 

Всесвітній день захисту тварин відзначається 4 жовтня – в  день пам’яті Святого Франциска Ассизького релігійного мислителя і філософа, який проповідував любов до всього живого на Землі. Трепетне ставлення до будь-якого прояву життя, до всіх істот, які живуть, здатність співчувати і відчувати їх більш гостріше своєю власною душею зробили його святим, шанованим у всьому світі.

 Рішення відзначати Всесвітній день тварин було прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прихильників руху із захисту природи, який відбувався у Флоренції в 1931 році.

Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році. У 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 300 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин.

З нагоди Всесвітнього дня захисту тварин для учнів  4-Б класу, ЗОШ «Мрія» було проведено цікаву  бесіду та майстер-клас. Співробітник відділу природи Кіровоградського обласного  краєзнавчого музею Наталія Завалій розповіла про тих тварин, які вже не існують на нашій планеті та про тих, яких ще можливо врятувати.  На згадку про зустріч діти виготовили сувенір із природних матеріалів.

 Всесвітній День захисту тварин покликаний об’єднувати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин. На сьогоднішній день у багатьох країнах  існують організації, які захищають тварин і відновлюють флору і фауну планети Земля.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02