Новини

верхушка Кропивницкий

 

22 вересня 2018 року заходи XLVІIІ Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» відбулись на території музею-заповідника Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. У них взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, міський голова Кіровограда Андрій Райкович, Народний депутат України Костянтин Яриніч. Зірковою гостею цьогорічного свята стала відома українська актриса Римма Зюбіна.

 

Були і покладання квітів до пам’ятника Івану Тобілевичу та урочистості, і чудова концертна програма та вистави у виконанні колективів Кіровоградського та Донецького драмтеатрів, і функціонували мистецькі майданчики та виставка-продаж творів декоративно-ужиткового мистецтва тощо.

Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія знайомили з новоствореними виставками «Видатний українець, демократ чистої води»,  до 170- річчя від дня народження Опанаса Івановича Михалевича , українського письменника, перекладача, лікаря, «Відомі жінки родини Тобілевичів», приуроченою до 173-річчя від  дня народження Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) та «Його душа-собор надій високих», до            100-річчя від дня народження Олеся Гончара.  Перелічені виставки гармонійно вписались у стаціонарну експозицію меморіального музею, де весь святковий час вирувало життя, приходили сотні відвідувачів. Поза увагою гостей свята не залишилась експозиція єдиного в Україні музею історії українського хореографічного мистецтва. А перед будівлею цього музею співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею розташували кіоск з сувенірною та книжковою продукцією, також проводився майстер-клас з виготовлення листівок з використанням природних матеріалів Наталією Завалій.