Новини

01

 

21 вересня 2018 року у приміщенні НВО ЗШ I-III ступенів № 24 м. Кропивницький відбулося презентація пересувної виставки «Рух Опору на Кіровоградщині в період німецько-радянської війни», присвяченої Дню партизанської слави в Україні.

 

Відкрила виставку Островська Антоніна Борисівна – заступник директора школи з навчально - виховної роботи. Вона зазначила що виставки, створені працівниками Кіровоградського обласного краєзнавчого не тільки розширюють знання про події Другої світової війни, але й сприяють формуванню світогляду молодого покоління.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в жорстокий воєнний час боровся з нацистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи здоров’я і самого життя. В період німецької окупації на території Кіровоградщини діяли, як представники комуністичного руху опору, так і націоналістичного (ОУН та УПА).

Екскурсію розпочав старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Васильович Маршанін. Партизанський рух на Кіровоградщині був показаний учням через призму життєвого і бойового шляху антифашиста Отто Сімона, командира Нерубаївського партизанського загону Семена Довженка, юних героїв підпільників, родини Босих та інших. Складовою цієї боротьби було діяльність підпілля в нашому місті, яке очолювали жінки - Шелудько Галина Миколаївна та Бур’янова Олена Захарівна.

Старший науковий співробітник відділу історії Мельник Володимир Юрійович ознайомив дітей з книгами та фотографіями, які розповідають про участь наших земляків О. Єгорова, О. Шаповалова, та Є. Березняка  у русі Опору не тільки в Україні, а й на території інших європейських країн, зокрема, Польщі та Чехословаччині. Учні 8-го класу дізналися також, що на території краю у роки війни діяло і підпілля ОУН, найміцніші осередки якого були створені в Олександрії та Новоукраїнці. Його учасники займались агітаційною роботою та знищенням окупантів з метою створення Української самостійної соборної держави.

Маємо надію, що виставка не тільки поглибить знання учнів про події воєнного лихоліття на Кіровоградщині, але й допоможе усвідомити істину: підпільники і партизани Кіровоградщини зробили свій внесок у перемогу над гітлерівськими загарбниками. Пам’ять про відомих і безіменних, які не мріяли про почесті і славу, ми повинні зберегти.

 

02

 

02

 

02

 

02