Новини

1

 

14 вересня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів за ініціативою співробітників відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «З історії рідного міста», присвяченої Дню міста. Адже це свято об’єднує усіх, хто любить рідний край.

Нашому місту виповнюється 264 роки. Воно має багату історію. Слід відзначити, що документальні згадки, які можна пов’язати з історією його розвитку, датуються ХVІІІ століттям. Вони стосуються заснування та території степового краю військових поселень, об’єднаних у Новосербію. Згодом виникла потреба побудувати фортецю, яка стала адміністративним та військовим центром краю.

У ХІХ столітті місто долучилося до таких досягнень цивілізації, як трамвай, телеграф, водогін, залізниця. З торгівельним та промисловим розвитком міста пов'язаний розквіт культури й освіти Єлисаветграда.

Про ці важливі етапи розвитку міста та видатних людей Степової Еллади – І. Похитонова, О. Самсонова, І. Тобілевича, М. Садовського,            П. Саксаганського, М. Кропивницького, Є. Маланюка, Ю. Яновського розповіли присутнім старший науковий співробітник відділу історії Володимир Юрійович Мельник та молодший науковий співробітник відділу історії Валентина Василівна Дацька.

Маємо надію, що матеріали виставки «З історії рідного міста» зацікавили її відвідувачів – медперсонал, ветеранів війни – учасників АТО та ООС і сприяли потягу до поглибленого вивчення історії рідного краю.

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2