Новини

 1

7 липня 2018 року Історико - архітектурний заповідник родини Раєвських, філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею проводили захід до свята Івана Купала.                                      

З давніх часів прийшло до нас свято Купала - свято літнього сонцестояння, свято тепла, розкішної зелені, молодості і кохання. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню. Цей день був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.

На території заповідника родини Раєвських біля річки Бовтиш свято проводилось за народними традиціями, гуляннями, народними піснями.

В нашому святі приймали участь молодь села, яка готувалась заздалегідь. Дівчата плели віночки з польових квітів, хлопці розкладали вогнище. Оновлений Народний аматорський фольклорний колектив «Барвінок» своїми піснями супроводжував усе свято. Учениця 3 класу Розумівської ЗОШ Чайковська Ірина виконала декілька пісень: «Ой на Івана ой Купала..» та «Я україночка». Іванов Григорій та Коник Вадим виконали на гітарах народні музичні композиції, а Іванова Вероніка на баяні виконала пісню «А мій милий…..» На святі була проведена вікторина за правильні відповіді гості отримували солодощі. По закінчені свята дівчата пускали свої віночки на воду, щастя у долі питали. Після свята молодь села спалили в багатті опудало (Купало) разом з Мареною, даючи їм «об'єднатись» у священному вогні. На нашому заході панувала весела атмосфера. Щиро дякуємо жителям села Розумівки та гостям нашого села, які відвідали наше свято.

 

3

 

4

 

5

 

6