Новини

1

 

29 червня 2018 року в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному (Центрі популяризації гончарної спадщини України) урочисто відкрилася Національна виставка творів кераміки Цвітненського гончарного осередку з фондових колекцій музеїв України.

І дійсно, це було справжнє свято самобутньої цвітнянської кераміки, яке протягом літньо-осіннього періоду в музеї-заповіднику буде висвітлювати художньо-стилістичні та технологічні особливості гончарного мистецтва Цвітної з Кіровоградщини і пропагувати збереження традицій народного мистецтва та їх вплив на декоративне мистецтво сучасних авторів.

На урочистостях від Кіровоградщини були присутні викладачі та студенти мистецького факультету ЦДПУ ім. Володимира Винниченка, представники ОУНБ ім. Дмитра Чижевського, обласного художнього музею, Олександрівського районного краєзнавчого музею, обласного центру народної творчості. Були і столичні гості з Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського та художниця, мистецтвознавець і землячка Тамара Гордова. Не обминули цю подію і українська громадськість, іноземні гості та журналісти обласного радіо і інтернет-видань. Із заключним словом виступив доктор історичних наук, генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Олесь Пошивайло.

Під час урочистостей було зачитано вітальний лист із відкриттям першої виставки цвітнянської кераміки на загальнодержавному рівні від колективу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею за підписом директора обласного краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України Агапєєвої Наталії Юріївни.

Співробітники Музею мистецької родини Кричевських та Національної галереї монументальної скульптури гостинно зустріли делегацію з Кіровоградщини, провели їм змістовні екскурсії та майстер-класи. За це їм велике спасибі.

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3

 

3