Новини

01

 

24 травня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася обласна науково-практична конференція «Актуальні проблеми дослідження історії Центральної України і музеї».

 З вітальним словом до учасників конференції звернулася представник департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Трибуцька Олена Анатоліївна, яка підкреслила, що дана конференція є важливою для розвитку краєзнавства та музейної діяльності. Вона побажала учасникам плідної роботи та нових цікавих і актуальних досліджень.

 Директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва  Наталія Юріївна, вітаючи учасників конференції,  наголосила,  що музей вперше після завершення ремонтних робіт та оновлення експозиції проводить історико-краєзнавчу конференцію. Вона зазначила, що науковці музею мають усі можливості для наукової роботи, а сучасна історична  наука, як ніколи, вимагає не тільки нових досліджень, а й особливо виваженого підходу до висвітлення багатьох болючих тем української історії. Наталія Юріївна підкреслила, що результати досліджень, представлених на конференції,  стануть доступними для усіх, хто цікавиться краєзнавством і розвитком музейної справи, адже вони  і сприятимуть підвищенню цікавості до вивчення історії свого краю як у  молоді, так і людей старшого віку.  

Колектив обласного краєзнавчого музею та учасники обласної краєзнавчої конференції привітали директора музею з отриманням високої нагороди – ордену «Берегиня України». Орден вручено вчора 23 травня в будинку офіційних прийомів Кабінету Міністрів України. Нагороду вручав перший Президент України Леонід Макарович Кравчук.

У вступному слові Пархомчук Валентина Олександрівна, одна із модераторів конференції, зазначила, що  учасниками  конференції стали 60 дослідників з музеїв та навчальних закладів Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської та Вінницької областей, які підготували цікаві і різноманітні доповіді з історії музеїв та музейних колекцій, історіографії, джерелознавства, археологічних та історичних досліджень, історії населених пунктів, установ, архітектурних об’єктів, товариств, видатних особистостей.

Першою на  пленарних засіданнях виступила директор Камꞌянського державного історико-культурного заповідника, заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України Таран Галина Михайлівна.    Вона не тільки коротко представила свою доповідь, яка стосувалася К. Шимановського та його родини, а й зазначила, що дванадцять співробітників ввіреного їй закладу долучилися зі своїми напрацюваннями до роботи конференції. Вона висловила сподівання, що ці дослідження стануть в пригоді і для  співробітників музеїв Кіровоградщини, адже мають багату спільну історію. ЇЇ думку підтримав учасник конференції з м.Кам’янки почесний краєзнавець України Вєтров Олександр Васильович, який підготував на конференцію декілька актуальних доповідей.

Криворіжжя, представлене на конференції п’ятьма учасниками, які підготували доповіді, представляли Стеблина Ірина Олександрівна та Чубенко Андрій Євгенович.

Від колег з Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»  виступили четверо з восьми заявлених учасників – Діденко Яніна Леонідівна, Чигирик Наталія Василівна, Юлкіна Людмила Іванівна, Перепелиця Алла Іванівна

Цікавими  і актуальними були доповіді колег з музеїв Кропивницького Надєждіна Андрія Михайловича, Юрченка Олега Григоровича, Классової Олени Адольфівни, Долгіх Марини Василівни, Полячка Олександра Івановича,  Безшкуренка Артема Ігоровича, Собчук Ольги Володимирівни.

 Музейників області представляли директори та науковці з районних та сільських  історичних і краєзнавчих музеїв – Білошапка  Василь Вікторович, Бутко Андрій Олександрович, Шевченко Зінаїда ФедорівнаГалкін Юрій МиколайовичДовгань Любов Андріївна, Гаращенко Микола Олексійович, Лутай Оксана Олександрівна та інші.

Від краєзнавців Компаніївщини виступив директор, вчитель історії  Губівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Д.Бєдного Гирба Віктор Анатолійович.

Десять науковців з Кіровоградського обласного краєзнавчого музею підготували нові дослідження для конференції. Це - всі співробітники відділу історії, науковці з музею історії українського хореографічного мистецтва та меморіального музею М.Кропивницького.

Підводячи підсумки науково-практичної конференції, заступник директора з науково-методичної роботи Колесник Світлана Едуардівна подякувала всім учасникам  конференції, які підготували цікаві, грунтовні і актуальні дослідження  і особливо тим, хто  особисто доніс їх до слухачів. Вона підкреслила важливу організаційну роботу, яку здійснили працівники Кіроворгадського обласного краєзнавчого музею - відділу історії - Пархомчук Валентина Олександрівна, Шевченко Борис Леонідович, методисти - Гречанюк Людмила Вікторівна, Кушнір Лідія ІгорівнаЯременко Лариса Володимирівна, учений секретар - Смаглюк Ірина Володимирівна.

Світлана Едуардівна  висловила надію, що конференція була цікавою, плідною і потрібною.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02