Новини

1

 

22 травня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений 178‑й річниці від дня народження Батька української сцени і українських акторів Марка Кропивницького.

            Цього дня до музею завітали палкі прихильники українського театрального мистецтва, зокрема, - самодіяльні актори з смт. Новгородка, а також учнівська молодь – представники Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ.

 

            Захід розпочався з покладання квітів до пам’ятника корифею на садибі музею його імені. Квіти покладали: Микола Галицький - завідувач меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького;  Лілія Бойко – завідувач сектору культури, туризму та культурної спадщини Новгородківської райдержадміністрації; Олександр Шевченко - директор Новгородківського районного Будинку культури;  самодіяльні митці - учасники художньої програми та інші.

У художній частині глядачі переглянули:

- уривок з вистави «Сто тисяч» І.Карпенка-Карого у виконанні акторів народного аматорського театру малих форм «Камертон» Новгородківського РБК, керівник – Лілія Зерницька, за участю: Олександра Шевченка (Герасим), Оксани Гопак (Параска), Сергія Сніжка (Савка), Євгенія Затьори (Роман), Ганни Гаманенко (Мотря), Василя Гринька (Копач);

            - «Романтичне побачення» А.Данилка у виконанні учасників театрального колективу «Маска» Новгородківського РБК, керівник – Оксана Гопак. В ролях: Петро – Оксана Гопак, Наталка – Ярослава Шевченко.

            Як класичний твір, так і сучасний подарували глядачам гарні емоції, можливість співпереживати героям, а також насолоджуватися акторською грою.

Далі настав час пісні. Звучали: «Грай моя мила» (сл. і муз. О.Поліщука), «У долі своя весна» л. Ю. Рибчинського, муз. В. Івасюка), які виконала Лілія Зерницька ; «У нас є все» (сл. Ю.Рибчинського, муз. П.Зіброва), «Білий цвіт на калині» (сл. О.Гавриша, муз. П.Зіброва) - у виконанні Олександра Шевченка, що додали зустрічі ліричності, душевності, гарного настрою.

Вела програму Наталія Бойко - провідний методист Новгородківського РБК.

У заключній частині художньої програми прозвучав незабутній романс Марка Кропивницького «Соловейко», який подарувала присутнім кропивничанка Любов Кардаш - лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, викладач Кіровоградської музичної школи № 4 класу бандури і вокалу.

Як і завжди, гості музею знайомилися з постійно діючою експозицією та виставками, зокрема: «Барви життя Ігоря Кропивницького» (до 90-річчя від дня народження онука корифея) та виставкою книг, присвячених життю і творчості М.Кропивницького (до 178-ої річниці від дня народження митця).

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2