Новини

1

«Жінки на фронтах війни» - так називається захід, присвячений 73-й річниці Перемоги над фашизмом, проведений 24 квітня 2018 року співробітниками відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею для учнів НВК №26 в приміщенні Кіровоградської центральної міської бібліотеки.

Його мета – увічнити памʼять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, які нині не є серед нас, наприклад подвигів героїв воєнного лихоліття сприяти формуванню світогляду, патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв, які загинули в роки Другої Світової війни.

Захід відкрила Малюк Ельвіра Андріївна – завідуюча відділом обслуговування Кіровоградської центральної міської бібліотеки.

Дацька Валентина Василівна – молодший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею ознайомила учнів 5-Г, 6-Д, 7-Г класів НВК №26 з героїчними і трагічними сторінками Кіровоградщини в роки війни, акцентувала увагу школярів на долі жінок нашого краю під час жорстких випробувань. Жінка дає життя, оберігає і продовжує його, але на самій страшній війні ХХ століття їй прийшлося нарівні з чоловіками боротися проти ворога.

Учасники заходу переглянули документальний фільм «Не жіноче обличчя війни», поділилися своїми враженнями. Він знятий у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею у залі «Кіровоградщина у вогні» за участю його співробітників та ветеранів війни. Головні герої фільму – жінки Кіровоградщини: Решаль Фаїна Матвіївна, Долженко Валентина Семенівна, Крангач Валенина Михайлівна, Чибісова Олена Трохимівна, Поєдинок Анастасія Семенівна, котрі з екрану схвильовано, щемно, правдиво розповіли про свою юність, бойових побратимів.

Захід «Жінки на фронтах війни» підтвердив, що час не владний над подвигом ветеранів. Молоде покоління повинно добре знати не тільки історію рідного краю в роки Другої світової війни, але й витоки патріотизму – любов до матері-Вітчизни.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

верхушка Кропивницкий