Новини

1

27 березня 2018 р. в заповіднику – музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбулося відкриття виставки «Вічний двигун Гната Юри» присвяченої Міжнародному Дню театру та 130- річчю від дня народження продовжувача справи корифеїв українського театру, засновника і керівника Київського академічного українського драматичного театру ім.І.Франка, заслуженого артиста УРСР, актора театру і кіно, нашого земляка, Гната Петровича Юри.

Гостей привітав з святом театру та розповів про заходи заповідника у 2018 році - завідувач філією заповідником-музеєм І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія В.Г.Чорний.

На долю артиста іноді дивовижно впливають його ролі. В юності Гнат Юра грав на сцені такого собі єврейського винахідника Бенціона, який змайстрував вічний двигун, а ретрогради-одноплемінники ту машину поламали. Згодом Гнат Юра створив театр імені Франка. Це й був його вічний двигун, не раз пошкоджений співвітчизниками, але й досі діючий.

Гнат Петрович Юра очолював театр імені Івана Франка сорок років, як художній керівник і режисер, підготувавши близько 100 вистав, як актор створив безліч незабутніх образів, відбувся як педагог та публіцист.

Про життя та творчість  Г.Юри розповідає новостворена  виставка з якою присутніх ознайомила науковий співробітник заповідника – музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) В.В.Тобілевич.

Всіх бажаючих запрошуємо відвідати наш музей та оглянути виставку, експонування якої буде проходити до вересня 2018р.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

верхушка Кропивницкий