Новини

1

 

23 березня 2018 року в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «100-річчя повстання в Єлисаветграді», присвячений революційним подіям 1918 року в нашому місті. Того року більшість міщан виступила єдиним фронтом проти більшовицької окупації та їхніх союзників, в тому числі і Марусі Никифорової.

 

Ім»я отамана Марусі Никифорової широко відоме не лише в Україні, але й за її межами. В історію вона увійшла як керівник одного з найбільш успішних анархістських загонів в часи Громадянської війни. Маруся відіграла ключову роль у подіях 1918 року в нашому місті і залишила по собі неоднозначну пам»ять серед його мешканців.

Метою заходу є сприяння поширення інформації про маловідомі та маловисвітлювані сторінки епохи Української Революції у Єлисаветграді, правдивого висвітлення тих подій, формування державницького, новаторського погляду на цей період української історії.

До музею цього дня завітали викладачі та учні Педагогічного ліцею при ЦДПУ ім. В. Винниченка. Із вступним словом виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури  Агапєєва Наталія Юріївна. Молодший науковий співробітник відділу історії Пропадущий Андрій Миколайович розповів про причини, перебіг і значення антибільшовицького повстання в нашому місті, роль відомої отаманки Марусі Никифорової у цих подіях, поділився спогадами безпосередніх учасників і очевидців тих подій, зокрема уродженця нашого краю, письменника Юрія Яновського.

Учням також продемонстрували документальний фільм з історії Визвольних Змагань та політики більшовиків в Україні, який розкриває загальну ситуацію 1918 року і її вплив на локальному рівні.

 

2

 

2

 

2

 

2