Новини

IMG 0577

Революційні події 100-річної давності мають для нас важливе значення. Враховуючи ті загрози, які нависли над сучасною Українською державою, важливим є проаналізувати і узагальнити причини втрати української державності в певні історичні періоди, критично оцінити позитивний і негативний історичний досвід боротьби українського народу за державну незалежність.

27 лютого у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї старший науковий співробітник відділу історії Борис Леонідович Шевченко провів заняття з музеєзнавства за темою: «Події революції 1917-1921 років на території нашого краю. Причини та наслідки».

Він розповідав   про те, якою була революція 1917—1921 рр., хто її очолював, які були її здобутки і поразки. Це важливо, оскільки радянська історіографія усіляко спотворювала цю подію, а тепер ми маємо відновлювати історію Української революції та доносити відвідувачам правдиву інформацію, так як це був один із найважливіших для нас уроків історії, який демонструє жертовність українців у боротьбі за свободу.

У сучасному українському суспільстві важливо вивчити і переосмислити українську історію, особливо ті нетривалі періоди, коли український народ ставав господарем на своїй землі, будуючи власну державу. Сьогодні, коли захист державного суверенітету і територіальної цілісності України ставить нові завдання, необхідно не стільки захоплюватися запозиченням практики державного будівництва інших держав, скільки врахувати досвід попередніх періодів української державності та причини їх занепаду. І в цьому відношенні державно-правовий досвід, набутий в період Української революції 1917-1921 рр., є особливо актуальним для сучасної України. 

 

IMG 0579

 

IMG 0580

 

верхушка Кропивницкий