Новини

1

20 лютого 2018 року о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся концерт-реквієм «Лицарі Небесної Сотні», присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності в Києві у лютому 2014 року.

Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на Інститутській вулиці силові підрозділи розстріляли протестувальників, всього за день загинуло близько ста людей, яких назвали «Небесною Сотнею». День 20 лютого став переломним у ході тих зимових подій. Кожен із Небесної сотні мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Проте кожен з них за покликом душі приєднався до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

На жаль, жодна боротьба не проходить без жертв – матеріальних, психологічних, культурних. Ці ж люди принесли в жертву найцінніше – своє життя. Вшанування їхньої жертви є беззаперечним обов’язком кожного з нас.

До музею завітали офіцери – учасники війни на Сході України, активісти, учасники кіровоградського Євромайдану, викладачі та студенти ЦДПУ  ім. В.Винниченка, ДНМУ.

Із вступним словом виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, Наталя Юріївна Агапєєва, яка розповіла про революційні події у Кіровограді і Києві та роль музею у збереженні пам’яті про Небесну Сотню. Присутні пригадали всіх загиблих під час демонстрації відеоролику «Небесна Сотня поіменно».

Заступник голови  Кіровоградської обласної ради Ігор Станіславович Степура  наголосив на важливості цього дня для кожного українця та мешканця нашого міста, а також поділився своїми власними спогадами про Революцію Гідності. Він закликав присутніх усвідомити причини продовження боротьби, а також бути гідними пам’яті загиблих на Майдані Незалежності у зимові дні 2014 року.

Присутні вшанували нашого земляка, Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Івановича Чміленка. Про останні години життя, та про те, якою Людиною був Віктор Іванович, розповів його друг і побратим Олексій Степанович Цоколов.

Від присутніх на заході активістів Кіровоградського Євромайдану - Наталії Миколаївни Вельгун, Андрія Миколайовича Лавруся, Наталії Володимирівни Овчаренко, Сергія Володимировича Шагіна, Олега Станіславовича Кокуленка, слово мав Микола Володимирович Гречуха.  Він закликав ніколи не забувати, за що люди стояли на Майдані, та продовжувати наполегливо і віддано працювати, кожен на своєму місці, для того щоб стати Нацією.

 По завершенні офіційної частини перед гостями виступив камерний оркестр Кіровоградського музичного коледжу під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Наталі Юріївни Хілобокової. Присутні стоячи слухали відомі класичні твори, які не залишили байдужими присутніх, у багатьох із яких на очах були сльози.

По завершенні заходу продовжилося неофіційне спілкування у експозиційному залі, де представлені матеріали про події Революції Гідності і АТО, а також меморіальні речі Віктора Івановича Чміленка та Володимира Івановича Степанка, який теж був активним учасником Революції Гідності і лише чудом не загинув у ті лютневі дні 2014 р., а здійснив свій подвиг  у січні  2015 р., продовживши зі зброєю в руках захищати  Україну та ідеали Майдану.

Директор Наталя Юріївна Агапєєва подякувала присутнім і висловила сподівання на встановлення миру і процвітання в Україні.

 

2

 

 

4

 

5

 

8

 

10

 

12

 

15

 

16

 

18

 

19

 

20

 

22

 

23

 

24

 

26

 

25

 

верхушка Кропивницкий