Новини

1

 

14 лютого 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки, присвяченої до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Афганський злам».

Захід було проведено з метою збереження історичної пам’яті та виховання поваги і шани до воїнів-інтернаціоналістів. Кожного року 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Однією з гірких сторінок нашої історії стала участь українців у війні в Афганістані 1979 – 1989 рр.

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників музею, учнів та викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих до історії краю.

Під час відкриття виставки, завідуюча відділом історії Валентина Олександрівна Пархомчук виступила зі вступним словом, під час якого зауважила, що жахливі події війни назавжди закарбувалися у пам’яті українського народу. Ця війна стала невиліковною раною для воїнів та їхніх родин. На завершення вона побажала всім миру та благополуччя.

На початку заходу було представлено відео «Виведення військ з Афганістану».

Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олександр Леонідович Ковальков, виступив з доповіддю: «Афганістан: остання війна радянської імперії», у якій історик зосередив увагу на сучасних підходах проблеми війни 1979-1989 рр.

Старший науковий співробітник відділу історії – Анатолій Васильович Маршанін представив виставку фотокопій, на яких зображені воїни Кіровоградської області, які були на цій війні 1979-1989 рр. Також, Анатолій Васильович під час презентації зупинився на історіях окремих особистостей Афганської війни.

На завершення заходу присутні змогли більш детально переглянути виставку та пройтися залами відділу історії.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2