Новини

DSCN9701

 

26 січня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Бій під Крутами – сторіччя подвигу». Його проведено з метою виховання національної самосвідомості учнівської молоді та збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольної руху у період Української революції 1917 – 1921 років.

 

До музею цього дня завітали учні спеціалізованого НВО № 32 міста Кропивницький. Від Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  гостей привітала заступник директора з науково-методичної роботи Колесник Світлана Едуардівна. Вона наголосила на тому, що музей у 2017-2021 роках планує провести просвітницькі заходи, цикли бесід, деякі з них вже відбулись, деякі відбудуться найближчим часом, створити виставки, приурочені до 100-річчя Української революції,

Старший науковий співробітник відділу історії Мельник Володимир Юрійович розповів присутнім про передумови першої війни УНР з більшовицькою Росією та бій на залізничній станції Крути. Розповідь супроводжувалась демонстрацією виставки «Пам’ятаємо Героїв Крут», яка показує участь наших земляків у боротьбі за українську державу. Гості музею також переглянули документальний фільм «Недооцінений урок історії» про результати та наслідки бою під Крутами.

Бій під Крутами, який відбувся 16 (29) січня 1918 року біля села Пам’ятне Чернігівської області, для українського народу є яскравим прикладом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Вони проявили справжню відданість національній ідеї, утвердивши патріотичний дух незборимої нації. Значення подвигу Героїв Крут набуло нового звучання у наш час, коли українські воїни, ціною власного здоров’я й життя захищають рідну землю від російського агресора.

 

DSCN9686

 

DSCN9690

 

DSCN9691

 

DSCN9692

 

DSCN9699

 

DSCN9701

 

DSCN9708