Новини

1

 

24 січня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні». Його було присвячено 130-ій річниці від дня народження уродженця нашого краю Гната Петровича Юри – видатного актора і режисера ХХ сторіччя, народного артиста СРСР, фундатора і першого керівника Київського українського драматичного театру ім. Івана Франка (нині – Національний академічний драматичний театру ім. Івана Франка).

 

Гнат Юра протягом усього життя залишався вірним традиціям мистецтва Марка Кропивницького, Марії Заньковецької, Панаса Саксаганського.

Для участі в урочистостях до музею корифея завітав провідний майстер сцени Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького Олексій Дорошев.

Талановитий митець, в доробку якого десятки ролей класичного і сучасного репертуару, присвятив свій виступ життєпису Г.Юри, а також історії рідної сцени, зокрема сторінкам, що розповідають про співпрацю кропивничан з франківчанами.

У художній частині О.Дорошев прочитав монолог Хоми Прищепи – героя вистави «Позичений чоловік» за твором Є.Гуцала, тепло зустрінутий глядачами.

Відвідувачі музею, зокрема учні середніх класів школи № 7 мали можливість не тільки познайомитися з діючою експозицією, присвяченою Г.Юрі та поринути у захопливий світ театру, побачений очима О.Дорошева, а і стати учасниками  його майстер-класу. Учнівська молодь відкривала в собі нові завдатки, демонструвала вміння по-новому бачити оточуючий світ, відчути і відтворити героя тощо.

 

2

 

3