Новини

1111

 

4 січня 2018 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Битва за Кіровоград у картах і схемах», присвяченої
74-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року.

Джерельною базою виставки стали карти і схеми військових частин 2-го Українського фронту, які брали участь у звільненні Кіровограда і його околиць у січні 1944 року.

Створюючи дану виставку співробітники відділу історії прагнули ознайомити відвідувачів з історією Кіровоградщини у роки Другої світової війни.

Відкрила виставку Наталія Юріївна Агапєєва – директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що виставки, заходи з патріотичного виховання дітей, молоді стали для співробітників музею традиційними, адже вони не тільки розширюють знання про події Другої світової війни, але й сприяють формуванню світогляду підростаючого покоління.

Змістовною була розповідь старшого наукового співробітника відділу історії обласного краєзнавчого музею Бориса Шевченка. Він ознайомив учасників відкриття виставки з перебігом бойових дій радянських і німецьких військ під Кіровоградом у січні 1944 р.

Цікавим виступом на презентації виставки була розповідь ветерана правоохоронних органів, краєзнавця Сергія Колесника.

Також присутні переглянули документальну хроніку про звільнення у січні 1944 року Кіровограда від німецько-фашистських військ.

Маємо надію, що виставка «Битва за Кіровоград у картах і схемах» не тільки поглибить знання відвідувачів про події воєнного лихоліття на Кіровоградщині, але й допоможе усвідомити істину: бути гідними воєнного покоління, усіма справами утверджувати мир і злагоду на рідній землі.

Виставка експонуватиметься до 30 квітня 2018 року у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Запрошуємо її переглянути.

 

P1040140

 

P1040143

 

P1040153

 

P1040191

 

верхушка Кропивницкий