Новини
1

 

19 грудня 2017  року у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзна-вчого  музею  історико- архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День святого Миколая. Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято святого Миколая. Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. Він за  був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були православними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей  та  був піднесений до рангу святих. Урочисто відзначаються дні його пам'яті, лунають молитви до нього як заступника і покровителя знедолених. В цей день було  відслужено богослужіння в Свято – Хрестовоздвиженському храмі, яке очолив настоятель храму протоієрей Михаїл. За церковним звичаєм в цей день біля ікони було прочитано акафіст, кожен мав змогу звернутися у своїх моливах до святого зі своїми проханнями. Після  цього  прихожани та гості нашого свята пройшли хресною ходою навколо храму з старовинною іконою святого Миколая, якій понад 250 років.

Свято продовжилось у храмі, де з вітальним словом виступив голова сільської ради Микола Васильович Христенко. Нашим гостям ми запропонували згадати, які подарунки в дитинстві отримували в цей день, які вони знають звичаї та традиції святкування. Незважаючи на гоніння, які були у радянські часи старше покоління пам’ятає з розповідей бабусь та дідусів про святого Мкиколая. Його  ім’ям  батьки здавна називають синів. Ще за життя його називали батьком сиріт, вдів і бідних. Багатьох святих вшановує церква та, мабуть, жоден із них не користується такою воістину всенародною любов'ю, як святий Миколай. І саме головне його образ є чи не в кожній оселі, а ікону майже повсюди  знаходимо на іконостасах церков. Кожна християнська душа любить його і звертається до нього зі своїми потребами, тому  і сьогодні він подає нам руку допомоги в біді. На кінець нашого  спілкування  настоятель храму протоієрей  Михаїл привітав всих присутніх зі святом розповів про життя святого  та  наголосив, щоб ми не соромились звертатись до святого Миколая  і  завжди пам’ятали про його допомогу. у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзна-вчого  музею  історико- архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День святого Миколая. Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято святого Миколая. Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. Він за  був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були православними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей  та  був піднесений до рангу святих. Урочисто відзначаються дні його пам'яті, лунають молитви до нього як заступника і покровителя знедолених. В цей день було  відслужено богослужіння в Свято – Хрестовоздвиженському храмі, яке очолив настоятель храму протоієрей Михаїл. За церковним звичаєм в цей день біля ікони було прочитано акафіст, кожен мав змогу звернутися у своїх моливах до святого зі своїми проханнями.   Після  цього  прихожани та гості нашого свята пройшли хресною ходою навколо храму з старовинною іконою святого Миколая, якій понад 250 років.


 Свято продовжилось у храмі, де з вітальним словом виступив голова сільської ради Микола Васильович Христенко. Нашим гостям ми запропонували згадати, які подарунки в дитинстві отримували в цей день, які вони знають звичаї та традиції святкування. Незважаючи на гоніння, які були у радянські часи старше покоління пам’ятає з розповідей бабусь та дідусів про святого Мкиколая. Його  ім’ям  батьки здавна називають синів. Ще за життя його називали батьком сиріт, вдів і бідних. Багатьох святих вшановує церква та, мабуть, жоден із них не користується такою воістину всенародною любов'ю, як святий Миколай. І саме головне його образ є чи не в кожній оселі, а ікону майже повсюди  знаходимо на іконостасах церков. Кожна християнська душа любить його і звертається до нього зі своїми потребами, тому  і сьогодні він подає нам руку допомоги в біді. На кінець нашого  спілкування  настоятель храму протоієрей  Михаїл привітав всих присутніх зі святом розповів про життя святого  та  наголосив, щоб ми не соромились звертатись до святого Миколая  і  завжди пам’ятали про його допомогу.

 

IMG 2426 1

 

IMG 2432 1

 

верхушка Кропивницкий