Новини

DSCN0073

 

21 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Свободу не спинити», присвячений до Дня Гідності і Свободи.

У кінці листопада 2013 року тисячі українців вийшли на площу у центрі української столиці, щоб сказати «ні» несправедливому режиму та підтримати курс на євроінтеграцію. Влада не лише не почула виступаючих, але й пішла на свідомий злочин, застосувавши проти протестувальників силу, і, в кінцевому підсумку, зброю. Ці події остаточно змінили українське суспільство та розпочали відлік нової епохи.

Метою заходу є виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму та правдивого висвітлення подій на Майдані її безпосередніми учасниками.

До музею цього дня завітали викладачі та учні Педагогічного ліцею при ЦДПУ ім. В. Винниченка. Із вступним словом виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури  України Агапєєва Наталія Юріївна. Молодший науковий співробітник відділу історії Пропадущий Андрій Миколайович розповів про історію свята, його історичні передумови, коротко розповів про ключові події революції 2013-2014 років. Далі присутні проглянули презентацію, присвячену подіям Євромайдану у Кіровограді та їх зв’язку із загальноукраїнським контекстом. Перед учнями виступили активісти Революції Гідності Андрій Лаврусь та Микола Гречуха, які поділились спогадами про акції протесту у Кіровограді та участь наших активістів у київських подіях.

На початку ХХІ століття Україна зробила свій вибір – це європейські цінності та європейське майбутнє. Основною ж цінністю Європи є свобода. У боротьбі із режимом та російськими агресорами українські громадяни  довели собі і світові, що справжня свобода існує і свободу не спинити!

 

DSCN0066

 

DSCN0056

 

DSCN0034

 

верхушка Кропивницкий