Новини

DSCN9854

 

9 листопада 2017 р. у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «Сторінки з історії друкарства на території краю».

 

Захід було проведено з метою популяризації історії рідного краю та збереження історичної пам’яті. У 1764 році на території сучасної Кіровоградщини була відкрита перша друкарня світського шрифту. Ініціатором відкриття друкарні на території фортеці Святої Єлизавети був Мельгунов О.П.  Перша надрукована книга в цій друкарні – комедія «Кофейной домъ» Жана Батіста Руссо у 1765 році.

Захід зібрав краєзнавців, студентів і викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, співробітників музею та всіх небайдужих до історії краю.

Під час відкриття виставки заступник директора музею Колесник С.Е. зауважила, що це свято стосується кожного українця, адже мова в сучасних умовах потребує популяризації та демонстрації її краси…

На початку заходу кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЦДПУ Чорний О.В. презентував підготовлені ним фотокопії із зображеннями перших друкарських приладь, перших друкованих робіт, зразки шрифтів різних періодів та інші зразки друкованої продукції кінця XVIIІ – початку ХХ ст.

Завідуючою відділом рідкісних і цінних документів Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського Д.І. Зеленською Н.М. презентовано копію раритету, яка була відзнята з оригіналу «Кофейной домъ» 1765 року.

Завідуюча відділом мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені. Чижевського Д.І. Ушакова С.А. презентувала книжкову міні-виставку «громадський шрифт» та розповіла  про мистецтво оформлення книги.

На завершення родзинкою заходу став майстер-клас з виготовлення паперу в домашніх умовах, проведений ведучою - молодшим науковим співробітником відділу історії Безверхою В.М. 

Захід став внеском у відзначення Дня української писемності та мови, розповівши про цікаві сторінки в історії нашого рідного краю.

 

DSCN9870

 

DSCN9882

 

DSCN9934

 

DSCN9936

 

DSCN9948

 

DSCN9957

 

DSCN9966

 

DSCN9972

 

верхушка Кропивницкий