Новини

4

12 жовтня 2017 року об 17.30 до Дня українського козацтва і Дня захисника України у Музеї історії Києва (м. Київ) відбувся культурно-мистецький захід «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!», який презентує досягнення художників-реставраторів та наукових співробітників Національного науково-дослідного реставраційного центру України у реставрації музейних предметів козацької доби з більш, ніж 30 музеїв України: ікони і скульптуру, зброю і військові обладунки, предмети побуту і церковне начиння, документи та образотворчі твори.

У виступі генерального директора ННДРЦ України Стрєльнікової Світлани Олександрівни було акцентовано увагу на Указі Президента України про відзначення у день Покрови і Українського козацтва і нового свята – Дня захисника України.

Виступи наукових і культурних діячів були зосереджені на Святі Покрови Пресвятої Богородиці, яке завжди посідало почесне місце серед пошанованих свят в Україні. Загальновідомим фактом стало те, що запорізькі козаки завжди вважали Пресвяту Богородицю своєю покровителькою, яка милостиво розкриває свій святий Покров над тими, хто з вірою вершить праведну справу. Цей постулат є особливо актуальним у наш час, коли українські воїни, як і раніше, виборюють незалежність і свободу нашої Батьківщини.

Серед експонатів провідних музеїв України, як-то Національного художнього музею України, Національного музею історії України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького, Національного заповідника «Хортиця», Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», представлено і два предмети Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з колекції Олександра Ільїна: закладка для напрестольного Євангелія і воздух із коштовної тканини. Вони були відреставровані у цьому році Олесею Губченко під керівництвом завідувача науково-дослідним відділом реставрації творів із тканини та шкіри ННДРЦУ Тетяни Мінжуліної.

Під час заходу провідні фахівці установи були нагороджені орденами УПЦ, серед них Бичко Тетяна Анатоліївна, заступник генерального директора по науково-реставраційній роботі, Мінжуліна Тетяна Володимирівна, завідувач науково-дослідним відділом реставрації творів із тканини та шкіри, Сапєгіна Ірина Борисівна, художник-реставратор вищої категорії науково-дослідного відділу реставрації творів темперного живопису. Кіровоградський обласний краєзнавчий музей приєднується до висловлених їм щирих і сердечних привітань.

Виставка «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!» працюватиме до 30 листопада 2017 року в Музеї історії Києва (м. Київ).

Усіх охочих запрошуємо її відвідати.

 

1

 

2

 

5

 

верхушка Кропивницкий